Opět pohled jednotlivých klubů směrem k následujícímu víkendu podle toho, jak se seřadili před těmito zápasy v tabulce.

VK Jihostroj České Budějovice, 22 bodů

V Jižních Čechách by měl být tento týden relativní klid. Aktuální lídr tabulky sice o minulém víkend zaškobrtnul na Dukle a připsal si první prohru, hned na to si ale doma se Zlínem spravil chuť. Tento týden jej čeká souboj s poslední Příbramí. Kocouři ale za sebou budou mít v nohách velmi náročné utkání v Ostravě. Čeká tak doma pohodové utkání?

VK Dukla Liberec, 20 bodů

Liberečtí si užívali v posledním víkendu dvou domácích zápasů a tuto výhodu využili naplno. Jihostroj i Ústí dokázali uhrát každý po jednom setu a Dukla si tak doma ponechala všech šest bodů, čímž stáhla náskok Budějovic pouze na dva body. A vzhledem k tomu, že mají přes víkend o zápas k dobru, dost možná se může stát, že bude po víkendu nový vedoucí.

Poprat se ale budou liberečtí muset na palubovkách soupeřů. V pátek cestují do Prahy, kde je čeká souboj se Lvy. Zatím dost nečitelný soupeř co se výsledků týče. Když už to vypadá, že se ambiciózní Pražané rozjíždějí, přijde stopka například v podobě prohraného tie-breaku, jak se tomu stalo minulý víkend v Beskydech. Do druhého víkendového střetnutí nastoupí Dukla proti Odolena Vodě. Výchozí pozice budou spravedlivé. Oba týmy už za sebou budou mít páteční zápasy..

SKV Ústí nad Labem, 18 bodů

Jeden zápas čeká Ústecké. A důležitý. Přes celou republiku budou v pátek cestovat do Zlína. Ústečtí už se navíc nemají za co schovávat. Do takového zápasu půjdou v roli favorita a musejí potvrdit svojí pozici v tabulce.

VK ČEZ Karlovarsko, 17 bodů

Karlovarsko si bude užívat zaslouženého odpočinku po náročném trojboji v italském Trentinu. Další nejbližší zápas je na plánu 12. prosince, kdy přivítají svěřenci Nováka doma Odolena Vodu.

VK Lvi Praha, 14 bodů

Pražští Lvi se mohou odrazit a nechat za sebou střed tabulky. Bude k tomu potřeba ale skvělých výkonů a rozhodně si již nemůžou dovolit další ztráty bodů, jako například prohraný tie-break v Beskydech. Doma přivítají Duklu a pro Prahu to bude první velký test v této sezoně. První zápas proti týmu z aktuální špičky tabulky, který může napovědět o skutečných možnostech pražského týmu. Po pátečním zápase v domácí UNYP aréně pocestují Pražané do dalekého Zlína.

Domácí zápas Lvů si opět nenechte ujít u online přenosu na iVysílání České Televize! Za mikrofonem opět redakce beztečí!

Volejbal Brno, 11 bodů

Brněnští jsou určitě především rádi, že se vrací na domácí palubovku, kde se jim daří podstatně lépe, než na palubovkách soupeře. Ostatně z poslední tří "výletů" si neodvezli ani bod. Tým který na Kouničku dorazí v pátek je rozhodně v lepším psychickém rozpoložení. Přeci jenom si Odolena Voda užila v posledních zápasech více radosti. Svěřenci trenéra Marka se tak budou muset oklepat a potvrdit domácí neporazitelnost.

Stejně tomu bude i v sobotu. Kladno se vrací zpět do procesu, čeká je doma jistě náročný zápas s nepříjemným soupeřem z Beskyd. Kolik sil zbyde "Forbesovo" partě do odvety? Rozhodně příležitost pro Brno zapracovat na své domácí neporazitelnosti.

Black Volley Beskydy, 9 bodů

Hned o pár řádů výše je zmíněný zápas s Kladnem. Beskydy mají stále zápasový deficit, přesto jsou již ve středu tabulky a vystrkují růžky. Po skalpu Ústí a Prahy po tie-breacích se s nimi zkrátka musí počítat. Jakuba Salona ale jistě na Kladně nečeká nic lehkého. Bude muset najít recept na houževnatého soupeře, který je zejména v domácích podmínkách velmi nepříjemný. Soupeř z Kladna sice prohrál předchozí utkání v Příbrami, ale svou kvalitu má a je jen otázka času, kdy se vrátí do formy.

Po zápase v Kladně pocestují beskydští prakticky domů. Čeká je v sobotu venku Ostrava, která se letos trápí a nemůže se chytit. Navíc Beskydy si s v této sezoně již se soupeřem jednou, a to celkem jasně, poradili.. Jak dopadne další střetnutí o krále Slezska?

AERO Odolena Voda, 8 bodů

Zajímalo by nás, zda-li pustí na trenérskou lavičku Tomáš Kotrch zpět Martina Kopa. Ten si totiž musel odkroutit dvojzápasový distanc a během té doby byl jeho asistent stoprocentní! Ale humory stranou. Vodolku čeká páteční důležitý zápas v Brně. Rozhodně je v silách hostí prolomit Brněnskou domácí neporazitelnost. V sobotu pak přijede atraktivní Dukla. Aero letos umí sehrát se špičkou extraligy vyrovnaná utkání. Se Lvi a Karlovarskem prohráli až v tiebreaku. Komu nakonec zbyde více sil z předchozího utkání?

VSC Fatra Zlín, 6 bodů

Ve Zlíně byl cíl jasný. Oklepat se po třech prohrát se skóre 0-9, zahojit bolístky, Daniel Čech absentoval během posledního víkendu, a naskočit zpět v lepší formě. Právě loňskou sezonu nastartoval Fatru právě zápas s Ústím. Letos ale přijede rozhodně sebevědomější manšaft. Tímto zápasem tak zkompletují domácí čtyři zápasy v řadě se čtyřmi kluby z čela tabulky. Solidní výzva.

A aby tomu nebylo málo, tak hned v sobotu nášup. Do zlínské arény přijedou Lvi Praha, kteří den před tím hrají doma s Duklou. Aktuálně pátý tým tabulky. Vyšlápnou si svěřenci Přemysla Obdržálka na některého z favoritů?

Kladno Volejbal cz, 5 bodů

Společně s Ostravou má Kladno nejméně odehraných zápasů. Dohromady šest. A musí dohánět manko. Ale taky bodovou ztrátu na příčky, kde by se jistě Orli rádi viděli. Navíc z posledního střetnutí s Příbramí vyšli kladenští po vynucené pauze pouze s jedním bodem. A víkend je opět nečeká jednoduchý. Páteční zápas doma Beskydy. Ve prospěch domácích budou hrát jistě domácí podmínky a taky trochu méně tlaku. Přeci jen po předchozích výkonech budou spíš Beskydy ti, od kterých se očekávají body. Kvalitu ale Kladno jistě má. Stačilo pár dní společného tréninku? A vydrží síly? Hned v sobotu pocestují Orli k zápasu do Brna. Ve středu tabulky se nyní hraje o hodně a za dva dny může tabulka vypadat úplně jinak..

VK Ostrava, 4 body

Šedivka, jakou trenér Václavík s týmem nepamatuje. Jakmile soupeř ustojí servis, ostravští se stávají neškodnými beránky a na hřišti se doslova hledají. Naopak často začnou ochutnávat vlastní medicínu. Ostrava se tak dostala do situace, kdy teď hraje o toho pověstného čulibrka přímo s Příbramí. Přestože mají za sebou domácí pouze šest zápasů, zároveň se krčí na předposledním místě se čtyřmi body. Nastartují svůj vzestup tabulkou právě proti Kocourům? V sobotu pak budou mít domácí o motivaci postaráno. Přijede soupeř, kterého znají více, než by jsme si všichni mysleli. Beskydy. A mají "černým" co vracet. V prvním vzájemném střetnutí si odvezli domů porážku 0:3.

Euro Sitex Příbram, 4 body

První bitvu Kocouři vyhráli, válka bude ale ještě dlouhá. Vítězstvím s Kladnem v minulém zápase se domácí poprvé radovali letos z výhry. Potřebují teď ale bodovat jak jen to jde. Na kontě mají již osm zápasů a soupeři před nimi s podobným bodovým přídělem pouze zápasů šest. Ale hned v tom pátečním střetnutí svěřenci trenéra Klára pod sebe mohou poslat předposlední Ostravu. Výzva to nebude jednoduchá.

Jinak tomu nebude asi ani v sobotu. Nejenom, že tým z Příbrami pocestuje den před tím z daleké Ostravy, ale ve druhý hrací den se musejí dostavit na horkou půdu Jihostroje.. Zůstane po tomto dvojboji Příbram poslední? A nebo přenechá tuto čest někomu jinému?

foto © VK Lvi Praha