Kounička je letos nedobytnou tvrzí. Před zraky národa se o tom přesvědčil i hostující Zlín, který přijel k televizní dohrávce 10. kola restartované mužské extraligy.

Všechny kluby už si první zápas po pauze odbyly. Čekalo se jenom na jihomoravské derby, navíc okořeněné návštěvou České televize, což jistě nejeden fanoušek volejbalu ocenil a po dlouhé době zasedl k televiznímu zápasu. Přestože týmy usilovně pracují na zlepšování svých přenosů, tak Česká televize bude přeci jen o krok dále. A co se odehrávalo na palubovce?

Martin Licek 3:1 VSC Fatra Zlín
25:21, 25:19, 24:26, 28:26

Ne, to není chyba. Volejbal je sice týmovým sportem, ale jestliže vám ve čtyř setovém zápase jeden hráč uhraje dohromady sedmadvacet bodů? Martin Licek zářil prakticky ve všech činnostech. Na útoku si připsal rovných dvacet bodů s úspěšností přesahující šedesát procent. Ještě větší koncert předvedl na servisu. Z dvaadvaceti servisů si připsal šest přímých bodů. Zkažené servisy byly navíc jenom 4, což je opravdu úctihodná bilance. Třešničkou na dortu pak byl jeden bodový blok. V preview na tento zápas jsem se na servisu zaměřil především na blokaře Pražáka a Licek si dost výrazně dupl, že byla chyba ho opomenout.

Zápas pod bedlivým dohledem! Díky nápadu Klárky Kuníkové sedadla zaplnily plyšáci. foto © Volejbal Brno

Samotný zápas měl relativně rychlý spád, což se odvíjelo i od faktu, jak se dařilo jednotlivým týmům na servisu. Přijímající hráči Zlína hledali recept na kvalitní servisy domácích zhruba do poloviny zápasu. První dva sety si vždy Brno vytvořilo bodový náskok, který si kontrolovalo až do konce zápasu. Na podobný vývoj to vypadalo i ve třetím setu, ale Zlín dokázal nepříznivý průběh zápasu otočit a celé utkání zdramatizovat. V této fázi zápasu trenér Marek kritizoval zejména kupící se chyby svého týmu:

Náš výkon byl jako na houpačce. Chvíli jsme hráli dobře, pak uděláme chybu, na to se navrší další a jsme dole. Toho se musíme vyvarovat.

Ve čtvrtém setu dokonce v určitých fázích byl dokonce Zlín blíže k vytouženému tiebreaku. Celý set se skóre přelévalo ze strany na stranu a tak tomu bylo i v koncovce. Možnost ukončit set, případně zápas prodloužit, měly obě strany hřiště. Poslední balony utkání by se daly označit jako souboj mezi velmi dobře hrajícím zlínským Adamcem a brněnským Lickem. Tento minisouboj nakonec po nedůrazném útoku Zlína ukončuje druhý jmenovaný a Brno se raduje z plného počtu bodů.

Tímto vítězstvím se Brno odrazilo v tabulce. Příští vzájemný zápas sehraje navíc s Karlovarskem, které může v případě vítězství za tři body v tabulce přeskočit.
Zlín se bude chystat doma na Duklu, která dnes a zítra hraje CEV cup až kdesi u slovinských hranic. Využijí zlínští nabitého programu Liberce?