Unikátnímu projektu brněnských Šelem se již třetí rok jejich existence podařilo opět dát k tisku a do prodeje třetí kalendář, jehož výtěžek poputuje na pomoc dětem z brněnského Klokánku. Za zrodem těchto uměleckých děl stojí z velké části nenápadná svou pozicí, nápadná svou výškou i jménem, manažerka brněnského týmu VK Šelmy – bývalá reprezentantka Kristýna Boulová.

Již druhým rokem funguješ ve VK v pozici manažerky po tom, co jsi loni částečně přetransformovala svou bohatou, takřka 20 let trvající volejbalovou kariéru. Jak se Ti přerod v důležitého v člena realizačního týmu z pozice hráčky daří?

Má role se od vzniku Šelem moc nezměnila. Celý projekt jsme vymysleli s Martinem Geržou a já se jen nadchla myšlenkou, že můžu tvořit něco, čemu sama věřím. Celé to je postavené na pomoci profesionálním volejbalistkám v přechodu do běžného života a i naopak těm, které už tento přechod mají za sebou, vrátit se a dělat to, co milují, i při práci. A pomáhat druhým, v našem případě dětem z Klokánku, to už je jen třešinka na dortu celého projektu.

A jak se mi daří? Daří se mi tak, jak se daří Šelmám :-) v tuhle chvíli prožíváme útlum jak pracovní, tak sportovní a na psychice to moc nepřidá. Snažíme se pomáhat nejen prodejem kalendáře, ale vymýšlíme pro děti různé akce, navštěvujeme je, a to teď nejde. Jsme z toho smutné. Prodej kalendáře pro nás bude důležitější než v minulých letech. Další pomocí je vytvoření skupiny dobrovolníků jako personál pro nemocnici na BVV. Hráčky Šelem společně s jejich mužskými kolegy pomohou v případě potřeby jako personál nemocnice.

Již v pořadí 3. kalendář, každý z kalendářů je na jiné téma, jak Tě napadlo téma letošního kalendáře?

Témata jsou většinou ovlivněná situací a lidmi, které potkávám. Tito lidé se vlastně kolem Šelem točí také od samého počátku. Jsou mi na blízku a pomáhají nám. Spolupracujeme s Motortechnou a kamarádka, která se o ni stará, dohodila kontakt na „ameriky“.

Co je vlastně pro vznik takového kalendáře třeba zařídit?

Záleží na tématu kalendáře. První byl nejjednodušší – fotily jsme akty. Důležité bylo, aby se holky cítily dobře a věřily fotografovi. Na druhý jsme potřebovaly oblečení, fotily jsme v brněnské zoologické zahradě. To mi pomohly zajistit dobré duše z „Ty Identity“. Obchůdek s módou od českých autorů, který miluju a myslím, že po focení nejsem sama. A letošní kalendář byl nejnáročnější. Potřebovala jsem místo, oblečení a 12 nadšenců, kteří vlastní nádherného veterána. Vizážistku, kadeřnici, které to vezmou jako výzvu a udělají vše pro dobrou věc. A fotografa, který šíří dobrou náladu už na první pohled.

Jak bylo obtížné sehnat veterány na focení?

Po prvním telefonátu s „manažerkou“ klubu amerických veteránů bylo jasné, že tihle lidé udělají pro vznik kalendáře, jehož výtěžek jde na děti, všechno.

Který ze tří dosavadních kalendářů se Ti líbí nejvíce a proč?

Nemám nejoblíbenější kalendář. Za každým je kus práce a odhodlání nás všech pomáhat...a pro mě osobně vždy nějaké osobní ponaučení. Z reakcí holek a z toho, jak jsem se cítila já, byl ten poslední nejvíc na pohodu a odcházely jsme nabité energií, že to za to stálo. Bylo to o lidech, kteří se tam potkali. Skvělá atmosféra. V letošním kalendáři je pro fanoušky Šelem malý bonus v podobě podpisových kartiček, na kterých se dočtou zajímavosti o hráčkách. Nezapomněli jsme ani na fanoušky aut. Pro ty kalendář obsahuje stejné kartičky s auty a informacemi o nich.

Za jakým účelem se kalendáře každoročně fotí?

Jak jsem již zmiňovala, Šelmy vznikly i proto, aby pomáhaly dětem. Výtěžek jde jako každý rok na brněnský Klokánek.

Kalendáře je možné vyzvednout v prodejně Fotori, v obchodě Ty Identity, v restauraci Správné místo nebo přímo v brněnském Klokánku.

Je zde také možnost zaslání přepravní společností PPL kamkoliv po ČR. V tom případě je třeba vyplnit formulář zde: https://www.volejbalbrno.cz/a-tym-zeny/kalendar. Dopravé je zpoplatněno 99,- Kč/ objednávka.

Cena kalendáře je 399,- Kč. Více informací na webu: www.volejbalbrno.cz .