Beskydy jsou v posledních dnech v televizi častěji, než končící Ordinace v růžové zahradě. Otázkou zůstává, jak se jim dařilo a jak se jim ještě dařit bude.

VK Ostrava 3:0 Black Volley Beskydy
25:22, 25:22, 25:21

V pondělní dohrávce třináctého kola cestovali Black Volley Beskydy na půdu Ostravy. K vidění na obrazovkách ČT Sport byl k vidění vyrovnaný volejbal, který ale ovládala jedna činnost. Servis. A v té byli jednoznačně lepší domácí. Do formy se opět dostává smečař Ihnát, který si připsal čtyři přímé body. Stejně tak i kapitán Janků. Dvě esa z devatenácti servisů a bez jediné chyby, to je opravdu povedený výkon. Navíc důležité série a celkově kvalitní podání přicházelo především v závěru setů, na což nebyli Beskydští schopni odpovědět. Kapitán hostí Široký po zápase ostatně podání označil za nejdůležitější faktor zápasu:

My jsme se připravovali na tlak domácích kvalitním podáním, ale stejně jsme se s tím nedokázali vyrovnat. V každém setu tam byly bodové série, které domácí posunuly k vítězství. My jsme na servisu byli horším týmem, a proto jsme dostali 3:0.

Black Volley Beskydy vs. Volejbal Brno

K dnešnímu, úternímu zápasu opět Beskydy nastoupí před televizními kamerami. Tentokrát ve vlastní hale. K zápasu přijede Brno, které již jednou letos Beskydy v soutěžním utkání porazilo a to 3:0 nula na sety.

Trenér Brna Ondřej Marek ale nyní trochu řeší, s jakou základní sestavou do Beskyd vyrazit. V posledních zápasech se na nahrávce objevili Provazník, Toman a také po zranění se navrátivší Truong, který loňskou sezonu byl jedničkou Brna na tomto postu. V posledních zápasech se tým krapet hledal, ale doma se povedlo porazit po dobrém výkonu zejména na servisu Kladno 3:0. Navíc budou vstupovat do zápasu s výhodou delší regenerace před zápasem. Může to být rozhodujícím faktorem?

Trenér Beskyd Jakub Salon musí po prohraném zápase s Ostravou rychle nabudit své svěřence. Přestože třísetové, tak prohrané derby jistě sebralo hodně sil. Jak jsme již mohli vypozorovat, právě podání je často činností, která v druhém zápasu ve dvou dnech krapet oslabí a to by mohlo být pro domácí kritické. Bude k vidění opět třísetová smršť na servisu jako v pondělí dohrávce? A nebo se zápas potáhne dlouho do noci? Sledovat utkání můžete dnes na ČT Sport od 20:15.