Teď už o tom nebude žádných pochyb. Před začátkem sezony byla Odolena Voda rozhodně týmem, který experti pasovali do role týmu, který bude trápit všechny týmy srze českou extraligu.


Pohled na tabulku po prvních čtyřech zápasech tak možná nevypadal. Nějaké body AERO posbíralo, ale na výhru stále čekalo. Přesto šlo o výkony velmi kvalitní. V úvodním kole v Liberci udávali svěřenci Martina Kopa dlouho tempo utkání a Dukla měla co dělat, aby neklopýtla v úvodu sezony podruhé za sebou. V domácím zápase s Karlovarskem pak zápas dospěl až do tiebreaku! Stejně tak další domácí střetnutí, protentokráte s Prahou. S kompletní špičkou se tak poměřili hned v úvodu a to víc než obstojně. Chyběl už malý krůček a ten se hned dostavil. Respektive po vynuceném přerušení soutěže. Aero se nezaleklo venkovních nízkých teplot a vrhlo se se vší vervou do přípravy, určitě bylo i hodně prostoru vyčistit hlavu a vzduch po nepříjemných prohrách ve vyrovnaných utkáních ze zmiňovaného úvodu sezony.

Rebirth season x2

AERO letos slaví výroční sezonu Po návratu do extraligy - desátou. A znovuzrození se rozhodně událo i po výše zmiňované vynucené pauze. Po náročných utkáních přišly zápasy s hratelnějšími soupeři a na výsledcích to hned bylo znát. Aero začalo sbírat výhry a budovat potřebné sebevědomí, vše vrcholí loupeží v Brně, kde před tímto zápasem prozatím nikdo nevyhrál. Hned druhý den na to přijíždí do Odoleny Vody favorizovaná Dukla, která ani ne čtyřiadvacet hodin zpět poráží Prahu. Jaké je ale překvapení všech, když si Liberec odváží výsledkově dost jednoznačnou prohru 0:3? A včerejší vítězství nad Kladnem posunulo Odolena Vodu ještě dál. Zařadila se mezi týmy, která již letos po jedenácti zápasech překonaly dvacet bodů a začínají si budovat odstup na zbytek ligy. Rozdělila se nám již liga na dvě poloviny? Nebo je na podobné soudy stále brzo.

Demar a Démar

Aero bylo i loni sympatické svými výkony a bojovností na hřišti. Letos ale dostala Vodolka pořádnou injekci emocí. Matyáš Démar řádí na postu nahrávače a na hřišti je ho pořádně vidět i slyšet. Navíc dostal možnost spolupracovat se svým bratrem Lukášem Démarem, který se mu odvděčuje stabilními výkony a umí zachovat chladnou hlavu i v těžkých momentech. Právě osobnost Matyáše Démara alespoň pro mě pozvedla oproti loňsku Odolanu Vodu. Robert Viiber je typově hodně podobný nahrávač, ale právě tyhle emoce do hry mi u něj chyběly. Ostatně stačí se teď podívat na hru Příbrami. Ta by tam potřebovala právě někoho takového, kdo hru oživí. Což dokazuje svými výkony mladý nahrávač Rosenbaum, který má evidentně i podporu spoluhráčů, což je hned vidět na projevu. Dovolím si situaci přirovnat k té, kterou jsem zažíval dvě sezony zpět v Karlových Varech s van Haarlemem a Matyášem Džavoronokem. "Doňasovi" jsme zkrátka byli ochotni lecos odpustit a nutilo nás to hrát hlavně pro něj.. Ale zpět k aktérům včerejšího klání!

Trápící se Orli a skvělý Zajíček

Včerejší bitva mezi Kladnem a Aerem? Plno chyb na obou stranách, oba trenéři se často nestačili divit, co jejich svěřenci předvádí. Přesto si dovolím tvrdit, že utkání rozhodli nahrávači. Nepřesností se nevyvaroval žádný, přesto v důležitých momentech věděl Matyáš Démar komu nahrát, zatímco distribuce obou kladenských nahrávačů mi často přišla minimálně podivná. Za zmínku rozhodně stojí parádní souboj na síti, ve kterém se proti sobě postavili Adam Zajíček a Aleš Holubec. Oba sehráli neuvěřitelná utkání. Shodně sedm bloků a sedm složených útoků a dvě esa? Gratulace oběma. Po zápase ale mohl být šťastnější jenom jeden.

Kde přezimuje Vodolka?

Trochu se předstihem se podíváme, kam až může aktuálně šestá Odolena Voda s dvaceti body zamířit. Zocelený tým v pátek hraje v Českých Budějovicích, kde by možná chtěl žít každý, ale jezdit tam hrát s domácím Jihostrojem už zrovna ne. Jihočeši stále hájí svou nedobytnou tvrz a právě Odolka v mých očích může mít dostatečnou Vodolnost a bojovnost k tomu, aby byla prvním úspěšným vyzyvatelem! Navíc Jihostroj dostal v posledním zápase v Praze pěkně za vyučenou!

V pondělí se pak Aero opět představí v televizi. Vyzve k odvetě Ústí nad Labem, se kterým utrpělo na začátku sezony porážku 1:3. Dost možná půjde o přímý souboj o postavení v tabulce. Rozhodně se máme všichni na co těšit!